ویزای جاب سیکر فنلاند | شرایط، مدارک، هزینه‌ها (2024)2024-03-07T15:00:32+03:00

ویزای جاب سیکر فنلاند

شرایط، مدارک، هزینه‌ها (2024)

آشنایی با ویزای جاب سیکر فنلاند:

ویزای جاب سیکر فنلاند ویزایی است که به دارنده آن اجازه می‌دهد تا به مدت یکسال در فنلاند زندگی کرده و در جستجوی کار باشد. این نوع ویزا به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که به دنبال کار هستید در فنلاند بمانید و پس از یافتن کار می‌توانید برای مجوز اقامت موقت یا طولانی مدت درخواست دهید.

لازم به ذکر است که اعضای خانواده پس از یافتن کار و انعقاد قرارداد کاری معتبر می‌توانند براساس روابط خانوادگی برای اجازه اقامت اقدام کنند. این بدان معنی است که چنانچه شخص متقاضی متاهل یا دارای فرزند باشد، صرفاً پس از یافتن کار می‌تواند برای خانواده خود اقدام کند.

گفتنی است پس از گذراندن ۵ سال زندگی در فنلاند نیز می‌توانید برای شهروندی این کشور درخواست دهید.

ویزای توریستی انگلیس

شرایط و مراحل اخذ ویزای جاب سیکر فنلاند

مشاغل مورد نیاز فنلاند

از جمله برخی از شغل‌های مورد نیاز در کشورفنلاند، می‌توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

مکانیک خودرو

اگر در زمینه عیب‌یابی، تعمیر و خدمات خودرو تخصص دارید، خوش‌شانس هستید چون یکی از مشاغل مورد نیاز در فنلاند مکانیک خودرو است. شرح وظایف مکانیک خودرو در فنلاند فرق چندانی با ایران ندارد اما به دلیل سرعت رشد فناوری در صنعت خودروی فنلاند و تنوع در مدل‌های خودرو، یک مکانیک در فنلاند باید همیشه خود را به‌روز نگه دارد.

حسابدار

تعداد استارت‌آپ‌ها و سازمان‌های نوپا در فنلاند رو به افزایش است و به همین دلیل یکی از شغل‌های مورد نیاز فنلاند در سال ۲۰۲۳ حسابدار و نیروی کار در سایر حوزه‌های مالی است. برای اینکه بتوانید به عنوان حسابدار در فنلاند مشغول به کار شوید، باید به اصول حسابداری، تجزیه و تحلیل داده و گزارش‌گیری مالی تسلط داشته باشید.

پ‍رستار

احتمالا تا اینجا متوجه شده‌اید که یکی از حوزه‌های اصلی که فنلاند در آن‌ها با کمبود نیروی کار مواجه شده، سلامت و درمان است. در کنار پزشک عمومی و متخصص گفتار درمانی، پرستاری نیز یکی از مشاغل مورد نیاز فنلاند است که از مهم‌ترین دلایل آن، سیستم بهداشتی عظیم و خدمات‌دهی در ابعاد گسترده به تمامی شهروندان فنلاندی است.

طبق گزارش وزارت بهداشت فنلاند، این کشور تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰ هزار پرستار نیاز دارد. پرستارهای خارجی علاوه بر مدرک تحصیلی در این رشته، باید در آژانس ملی والویرا (Valvira) ثبت‌نام کنند و مجوز بگیرند.

مددکار اجتماعی

مددکاری اجتماعی از خدمات بهداشت و درمان عمومی فنلاند است. طیف فعالیت‌های افرادی که به عنوان مددکار اجتماعی در فنلاند مشغول به کارند، گسترده است. از جمع‌آوری اطلاعات در مورد شرایط اجتماعی، عاطفی، اقتصادی و سلامتی خانواده‌ها تا کمک به رفع چالش‌های مانند سوءمصرف الکل، خشونت خانگی، آموزش مراقبت‌های فردی،‌ حمایت از کودکان و توانبخشی سالمندان، همه و همه در حیطه فعالیت‌های مددکاری اجتماعی قرار می‌گیرد.

بنا

شغل بنایی در فنلاند ممکن است کمی با تصوری که ما در ایران از این شغل داریم، متفاوت باشد. بنا در واقع کسی است که با معماران و مهندسان همکاری می‌کند تا پروژه‌های ساختمانی را توسعه دهند. تهیه مصالح ساختمانی،‌ نظارت بر پاکسازی محل، حفاری و آماده‌سازی برای ساخت‌وساز، کنترل کیفیت و مدیریت روند اجرایی پروژه از وظایف یک بنا در فنلاند است. با توجه به سرعت رشد صنعت ساختمان‌سازی و از طرفی، کاهش تعداد فنلاندی‌هایی که به کار در این حوزه علاقه دارند،‌ بنایی نیز به یکی از مشاغل مورد نیاز فنلاند تبدیل شده است.

مهندس برق

وظایف مهندس برق در فنلاند و ایران تفاوت چندانی ندارد. به طور کلی مهندسان برق مسئول طراحی سیستم برق پروژه‌های ساختمانیِ تجاری، سازمانی و مسکونی و همچنین توسعه سیستم‌های الکتریکی هستند. مهندسی برق یکی از مشاغل مورد نیاز در فنلاند است و اگر در این حوزه تخصص دارید، شانس استخدام شما در این کشور بالاست.

تعمیرکار

در کشورهای مدرن که بر آموزش و تحصیلات دانشگاهی در سطوح بالا تاکید زیادی می‌شود، معمولا افراد کمی انگیزه برای ورود به حوزه تعمیر و نگهداری دارند. از طرفی چالش‌های کار در این زمینه، مانند فعالیت‌های سخت فیزیکی و ساعات کاری نامنظم، این حرفه را به یکی از مشاغل مورد نیاز فنلاند تبدیل کرده است. فنلاند در حوزه ساختمان‌سازی و تعمیر خودرو بیشتر از بقیه صنایع به نیروی کار تعمیر و نگهداری نیاز دارد و سعی می‌کند با جذب مهاجران ماهر،‌ شکاف میان نیاز و کمبود نیرو را پر کند.

و…

 به طور کلی کارهای فنی بخش عمده‌ای از مشاغل مورد نیاز فنلاند را شامل می‌شوند.

نحوه یافتن کار در فنلاند

اگر به دنبال فرصت‌های شغلی در فنلاند هستید، باید مراحل مختلفی را دنبال کنید تا به بهترین نتیجه برسید. این مراحل شامل جستجوی مشاغل خالی، ایجاد شبکه ارتباطی، ارتقاء مهارت‌ها و زبان‌ها، و تماس با کارفرمایان مورد علاقه می‌شوند. در ادامه به اختصار هر یک از این مراحل پرداخته می‌شود.

1. جستجوی مشاغل در رسانه‌های استخدامی

جستجوی مشاغل را در وب سایت‌های استخدامی، روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی انجام دهید. از وب‌سایت‌های خدمات استخدامی و شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و لینکدین بهره بگیرید تا به آخرین فرصت‌های شغلی دسترسی پیدا کنید.

2. ایجاد شبکه ارتباطی و ارتقاء مهارت‌ها

شبکه‌های ارتباطی با معلمان، همکلاسی‌ها، آشنایان و همکاران سابق بسیار موثر است. از این شبکه برای یافتن فرصت‌های شغلی استفاده کنید. همچنین، به افراد در شبکه خود درخواست راهنمایی کنید و از تجارب و نکات آن‌ها بهره مند شوید.

3. یادگیری زبان محلی

یادگیری زبان فنلاندی یا سوئدی به شما کمک می‌کند تا با جامعه محلی ارتباط برقرار کنید و در جستجوی شغلی موفق‌تر باشید. این زبان‌ها را به عنوان یک ابزار ارتباطی مؤثر در محیط کار مدنظر قرار دهید.

4. استفاده از رسانه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و لینکدین را برای جستجوی کار بهره ببرید. از توییتر نیز برای اطلاعات فرصت‌های شغلی استفاده کنید. در این پلتفرم‌ها، اطلاعات مرتبط با مشاغل و شبکه ارتباطی حرفه‌ای خود را گسترش دهید.

5. تماس مستقیم با کارفرمایان

با مستقیم تماس گرفتن با کارفرمایان و مسئولان منابع انسانی شرکت‌ها، می‌توانید به مشاغل پنهان دست یابید. درخواست شغلی خود را به صورت مستقیم ارسال کرده و از طریق شبکه ارتباطی‌تان از فرصت‌های استخدام با خبر شوید.

6. استفاده از خدمات استخدامی

از خدمات شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات استخدامی نیز برای یافتن شغل استفاده کنید. این شرکت‌ها ممکن است فرصت‌های کاری مختلفی را ارائه دهند، حتی مشاغل کوتاه مدت که می‌تواند گامی برای گسترش دایره شبکه ارتباطی شما باشد.

کلیه مراحل اخذ ویزای جاب سیکر فنلاند، توسط یو‌کی‌اس انجام می‌پذیرد. کافی است جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پکیج‌ ویزای جاب سیکر فنلاند

محبوب‌ترین

VVip

6000€

4999€

بدون نیاز به مصاحبه ✓ 

مدت زمان دریافت ویزا

۴ الی ۵ ماه

دارای گارانتی بازگشت وجه

مدارک مورد نیاز با پاسپورت ایران

 • پاسپورت دارای 1 سال اعتبار

 • کیملیک (در صورت وجود)

 • ترجمه کارت ملی ایرانی

 • ترجمه شناسنامه (تمام صفحات)

 • سند تأیید آدرس (Yerleşim yeri belgesi)

 • تصویر سند کلیه اموال منقول و غیرمنقول متقاضی و اعضای خانواده

 • پرینت گردش ماه آخر کردیت کارت

 • دو قطعه عکس بیومتریک (در شش ماه اخیر گرفته شده باشد.)

 • ترجمه عقدنامه در صورت تأهل

 • ترجمه گواهی تولد یا شناسنامه نوزاد

 • تمکن مالی حداقل 150 هزار لیر

 • پرینت سه ماه آخر حساب + امضا سیرکولو

 • مدارک مربوط به تحصیل

 • مدرک تخصصی در زمینه فعالیت

مدارک مورد نیاز با پاسپورت ترک

 • پاسپورت دارای 1 سال اعتبار

 • کیملیک

 • ترجمه شناسنامه (تمام صفحات)

 • سند تأیید آدرس (Yerleşim yeri belgesi)

 • تصویر سند کلیه اموال منقول و غیرمنقول متقاضی و اعضای خانواده

 • پرینت گردش ماه آخر کردیت کارت

 • دو قطعه عکس بیومتریک (در شش ماه اخیر گرفته شده باشد.)

 • ترجمه عقدنامه در صورت تأهل

 • ترجمه گواهی تولد یا شناسنامه نوزاد

 • تمکن مالی حداقل 150 هزار لیر

 • پرینت سه ماه آخر حساب + امضا سیرکولو

 • مدارک مربوط به تحصیل

 • مدرک تخصصی در زمینه فعالیت

سؤالات متداول ویزای جاب سیکر فنلاند

آیا در صورت داشتن ویزای کار می‌توان خانواده را با خود به فنلاند برد؟2024-03-07T14:20:28+03:00
بله، اعضای خانواده شما تا زمانی که ویزای کاری معتبر داشته باشید می‌توانند بر اساس معیار روابط خانوادگی برای اجازه اقامت اقدام کنند.
آیا می‌توان مجوز کار فنلاند را تمدید کرد؟2024-03-07T14:19:55+03:00

بله. بسته به نوع مجوز شما می‌توانید هر سال یا هر چهار سال یک بار برای تمدید درخواست دهید. یک مجوز موقت باید هر سال تمدید شود، در حالی که برای مجوز مستمر باید هر چهار سال یکبار باید اقدام کرد. اما توجه داشته باشید که شما باید حداقل سه ماه قبل از انقضای مجوز خود برای تمدید درخواست دهید. بعد از اینکه حدود 5 سال با یک مجوز مستمر زندگی کردید، می‌توانید برای دریافت مجوز اقامت دائم درخواست دهید، مگر اینکه دلیلی برای لغو اقامت شما وجود داشته باشد.