ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا (۲۰۲۵)

ساده‌ترین راه مهاجرت به آمریکا

ثبت نام لاتاری امریکا 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا، یک برنامه مهاجرتی است که هر ساله به هدف حفظ تنوع نژادی مهاجرین این کشور توسط اداره مهاجرت آمریکا برگزار می‌شود. از آنجا که سایر روش‌های مهاجرت به امریکا شرایط نسبتاً سخت و دشواری دارند، ثبت‌نام در لاتاری ساده‌ترین و ارزان‌ترین روش برای مهاجرت به این کشور است و برندگان لاتاری آمریکا مجوز اقامت دائم  یا همان گرین کارت را دریافت می‌کنند. نکته قابل توجه در مورد لاتاری این است که شرایط خاصی نداشته و تقریباً همه می‌توانند در لاتاری ثبت نام کنند.

برندگان لاتاری در صورت ثبت‌نام صحیح و ارائه اطلاعات درست می‌توانند به همراه همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد خود به آمریکا مهاجرت کرده و از بدو ورود همچون یک شهروند آمریکایی به کار و زندگی مشغول شوند.

یو کی اس علاوه بر خدمات اخذ ویزای توریستی آمریکا خدمات ثبت نام صحیح و اصولی لاتاری را نیز برای شما انجام خواهد داد.

چرا بهتر است ثبت نام خود را به یو کی اس بسپاریم؟

بررسی درستی اطلاعات فرم

قبل از ثبت فرم در سایت اصلی لاتاری، اطلاعات شما  توسط کارشناسان یو کی اس ویزا بررسی شده و در صورتی که نقصی در فرم یا عکس مناسب لاتاری آمریکا وجود داشته باشد، جهت رفع نواقص راهنمایی خواهید شد.

پس از رفع نواقص، اطلاعات فرم مجدداً توسط کارشناسان یو کی اس بررسی شده و در صورت عدم وجود نقص، ثبت نام شما انجام می‌شود.

نکته قابل توجه این است که ثبت نام در سایت اصلی لاتاری بدین شکل نیست و اگر اطلاعات را سهواً به صورت نادرست وارد کرده و یا در بخش آپلود عکس، عکس اشتباهی را بارگذاری کنید، هیچگونه خطایی مشاهده نخواهید کرد و فرم شما با اطلاعات غلط ثبت شده و شانس خود را از دست می‌دهید.

امکان پیش ثبت نام لاتاری

ثبت نام اصلی لاتاری در بازه‌ مشخصی انجام می‌شود و اگر نتوانید در این بازه ثبت‌نام خود را انجام دهید شانس خود را از دست می‌دهید. همچنین در سایت اصلی لاتاری امکان پیش‌ثبت‌نام وجود ندارد، یعنی نمی‌توانید قبل از شروع ثبت‌نام، فرم ثبت‌نام لاتاری آمریکا را تکمیل کنید تا پس از شروع لاتاری در اولویت باشید؛ اما ما در یو کی اس امکان پیش‌ثبت‌نام لاتاری را برای شما فراهم کرده‌ایم. بدین‌ترتیب بلافاصله پس از آغاز رسمی ثبت‌نام در سایت اصلی، شما در اولویت قرار خواهید گرفت و جزء اولین کسانی خواهید بود که در لاتاری ثبت نام می‌شوند.

بررسی نتایج لاتاری

حدوداً بعد از گذشت ۶ الی ۷  ماه از تاریخ ثبت نام لاتاری، نتایج اعلام می‌شود. بد نیست بدانید که سایت رسمی لاتاری هیچگونه اطلاع‌رسانی از جهت برنده شدن یا نشدن در لاتاری انجام نمی‌دهد؛ در صورتی که اگر ثبت نام خود را به یو کی اس سپرده باشید، به محض اعلام نتایج، کارشناسان ما وضعیت ثبت‌نام شما را بررسی کرده و نتیجه از طریق ایمیل، SMS یا تماس به اطلاع شما خواهد رسید.

۲۰ درصد تخفیف پیش‌ثبت‌نام 

شما می‌توانید تا پیش از شروع ثبت نام اصلی، پیش ثبت‌نام خود را انجام داده و از ۲۰ درصد تخفیف ویژه بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا از اوایل اکتبر ۲۰۲۳ ( اواسط مهرماه ۱۴۰۲) شروع خواهد شد و تا اوایل ماه نوامبر ۲۰۲۳ (اواسط آبان ۱۴۰۲) ادامه خواهد داشت.

خیر.  کلیه محدودیت‌های مهاجرتی برای برندگان لاتاری برداشته شده است و برندگان لاتاری می‌توانند بدون نیاز به داشتن اسپانسر یا جاب آفر به آمریکا بروند.

افراد متأهل می‌توانند دوبار در لاتاری ثبت نام کنند. یک بار به عنوان متقاضی اصلی و یک بار به عنوان متقاضی همراه. این موضوع در خصوص فرزندان نیز صدق می‌کند. ثبت‌نام دوشانسه متأهلین در یو کی اس به رایگان انجام می‌شود و شما هزینه‌ی اضافه‌ای را بابت ثبت‌نام اعضای خانواده خود پرداخت نخواهید کرد.

همسر و تمامی فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده‌اند را می‌توانید در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید.
پدر، مادر، خواهر، برادر و سایر بستگان را نمی‌توانید به عنوان زیرمجموعه خود ثبت نام کنید.

برای اطلاع دقیق مقاله شرایط عکس مناسب برای ثبت نام لاتاری را مطالعه کنید. خواندن این مقاله بیشتر از ۵ دقیقه از وقت شما را نمی‌گیرد اما باعث می‌شود تا احتمال رد شدن ثبت نام شما به خاطر عکس نامناسب به حداقل برسد. البته کارشناسان یو کی اس در صورتی که عکس شما شرایط مناسب را نداشته باشد به شما اطلاع خواهند داد.

بله. به طور کلی برای ثبت نام لاتاری نیازی به داشتن پاسپورت نیست و همه می‌توانند ثبت‌نام کنند. 

خیر. شما نمی‌توانید دوبار در یک نوبت برنامه لاتاری ثبت‌نام کنید.

اگر شما یک دختر ۲۰ ساله ومجرد باشید می‌توانید یکبار به عنوان متقاضی اصلی، یک بار به عنوان زیرمجموعه پدر و یک بار هم به عنوان زیرمجموعه مادر به عنوان فرزند ثبت‌نام کنید؛ اما نمی‌توانید دو بار به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کنید.