کلاهبرداری شرکت های ویزا و مهاجرتی

یکی از اساسی‌ترین و سرنوشت‌سازترین تصمیماتی که ممکن است یک فرد در زندگی خود بگیرد، تصمیم به مهاجرت است. این تصمیم به خودی خود دلهره‌آور است و چنانچه از مشاوره و راهنمایی کارشناسان خبره استفاده نشود احتمال افتادن در دام کلاهبرداران و شیادان بسیار بالاست. معضلی که می‌تواند باعث ضرر مالی جبران‌ناپذیر یا از دست رفتن زمان و انرژی زیادی شود.

اگر به تازگی تصمیم گرفته‌اید تا برای مهاجرت اقدام کنید و در انتخاب شرکت مهاجرتی شک دارید و یا با شرکتی پرونده‌ی مهاجرتی خود را شروع کرده‌اید؛ اما به اعتبار آن مؤسسه شک دارید، در این مقاله پاسخ دغدغه‌های خود را پیدا خواهید کرد. در این نوشتار به تفصیل روش‌های رایج کلاهبرداری شرکت‌های مهاجرتی و راه‌های جلوگیری از آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

فراموش نکنید با یک انتخاب نادرست، علاوه بر احتمال از دست رفتن پول و زمان گرانبهای خود، ممکن است شانس مهاجرت به کشور موردنظرتان را برای همیشه از دست بدهید.

ویزای تضمینی، مأموریت غیرممکن

اگر در یک مؤسسه مهاجرتی قول ویزای تضمینی به شما داده شد، فوراً آن محل را ترک کنید! یکی از شگردهای رایج کلاهبرداران مهاجرتی وعده ویزای ۱۰۰ درصدی است.

هرگز فراموش نکنید که بررسی پرونده متقاضی در نهایت برعهده افسر مهاجرتی است و اگرچه شرایط همه‌ی متقاضیان توسط معیارهای یکسان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ اما در نهایت تصمیم نهایی بر عهده افسر مهاجرتی خواهد بود.

immigration-officer

به همین خاطر است که ما در یو کی اس ویزا، پیش از قبول پرونده‌ی متقاضی، شرایط وی را به دقت مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و چنانچه متقاضی از شانس کمی برای دریافت ویزا برخوردار باشد از قبول پرونده‌ی وی خودداری می‌کنیم.

یو کی اس به شما گارانتی بازگشت وجه می‌دهد. این گارانتی بدین معنی است که در صورت رد درخواست ویزای شما توسط سفارت مربوطه، تا ۱۰۰ درصد پرداختی شما عودت داده خواهد شد. در ادامه یک نمونه از گارانتی بازگشت UKS Visa را مشاهده می‌کنید:

وعده ویزای فوری

یکی دیگر از شگردهای شرکت‌های نامعتبر، وعده اخذ ویزای فوری بدون دارا بودن هیچ پشتوانه‌ای است. به‌طور کلی فرآیند اخذ ویزا و اقامت، فرآیندی زمان‌بر است. تنها راه اخذ ویزای فوری این است که شرکت مهاجرتی، طرف قرارداد نهادهای رسمی مثل VFS یا iData باشد.

بد نیست بدانید یو کی اس، با دارا بودن مجوزات رسمی از نهادهای دولتی کشور ترکیه به عنوان نماینده رسمی و شریک تجاری ……… فعالیت می‌کند و امکان اخذ فوری وقت سفارت برای ویزاهای مختلف را داراست.

ویزای جاب‌آفر یا جاب‌سیکر، با درآمدهای نجومی!

یکی از شگردهای کلاهبرداران مهاجرتی وعده‌ی کسب درآمد بسیار بالا با اخذ انواع ویزا‌های جاب‌آفر یا جاب سیکر است. مؤسسات غیررسمی، با ارائه‌ی قراردادهای غیرواقعی که بیانگر درآمد بسیار بالا هستند، متقاضیان را فریب داده و از این روش پول بسیاری را طلب می‌کنند.

بد نیست بدانید مثلاً در مورد کشور کانادا، هیچ شرکت یا کارفرمای کانادایی، بدون هماهنگی و کسب اجازه از اداره مهاجرت کانادا و دیگر مراجع قانونی، به‌هیچ‌وجه اجازه‌ی استخدام مهاجران را نداشته و عملاً وعده دریافت تضمینی جاب‌آفر با درامد بسیار بالا، دروغی بیش نیست.

کلاهبرداری از طریق ارسال ایمیل، اس‌ام‌اس، واتساپ و تلفن

گاهی کلاهبرداران با ارسال پیام‌های جذاب مهاجرتی و بهانه‌های مختلف، اطلاعات شخصی و بانکی متقاضی را به دست می‌آورند. در ظاهر ممکن است اینگونه به نظر برسد که این‌ پیام‌ها از طرف اداره مهاجرت کانادا یا… ارسال شده‌اند؛ اما واقعیت چیز دیگری است. فراموش نکنید کلیه پرداخت‌های لازم برای پرونده مهاجرتی می‌بایست از طریق وبسایت‌های رسمی و درگاه‌های بانکی انجام شود و اداره مهاجرت کانادا هرگز برای دریافت اطلاعات شخصی متقاضی پیامی ارسال نمی‌کند.

همچنین ممکن است شخصی با شما تماس گرفته و خود را به عنوان افسر اداره مهاجرت جا بزند و از متقاضی بخواهد تا جهت جلوگیری از ابطال ویزا و اخراج از کانادا، اطلاعات شخصی و بانکی خود را برای وی ارسال کند. در این موارد شک نکنید که شخص تماس‌گیرنده قطعاً کلاهبردار است و به گفته‌ی اداره‌ی مهاجرت کانادا (IRCC)، هرگز از طرف این نهاد کسی بابت دریافت جریمه یا به عناوین دیگر با شما تماس نخواهد گرفت.

کلاهبرداری با اسم، آدرس و سایت جعلی

یکی دیگر از شگردهای کلاهبرداران، ساخت‌ سایت‌های جعلی مطابق با سایت ادارات مهاجرت است. آن‌ها در این روش از کلاهبرداری، به بهانه‌ی در اختیار دادن فرم‌های مهاجرتی و هزینه‌های صدور ویزا، از متقاضیان طلب پول می‌کنند.

برای شناسایی اینگونه وبسایت‌ها چند روش وجود دارد که در ادامه به‌ آن‌ها می‌پردازیم:

در ابتدای آدرس وبسایت می‌بایست عبارت HTTPS به همراه یک قفل سبزرنگ وجود داشته باشد.

در اینگونه از وبسایت‌ها امکان برقراری تماس از صفحه‌ی تماس با ما وجود ندارد و یا شماره‌ی تماسی در این صفحات درج نشده است.

کلیه‌ی وبسایت‌های رسمی و دولتی در هر کشور از پسوند مرتبط با آن کشور استفاده می‌کنند. برای مثال در ایران پسوند .GOV.IR بیانگر این است که آن وبسایت متعلق به دولت ایران است و یا برای کانادا پسوند مربوطه GC.CA می‌باشد.

اگر یک غریبه وبسایت را به شما معرفی کرده و یا لینک وبسایت از طریق ایمیل، پیامک یا… به دست شما رسیده است باید به صحت و درستی آن شک کنید.

اگر در سایت بابت دسترسی به فرم‌های ویزا از شما تقاضای پول می‌شود، آن سایت جعلی است.

اخذ ویزا یا مهاجرت بدون پول و مدرک زبان!

وعده‌ی دیگری که بسیاری از متقاضیان را به دام خود می‌کشاند، وعده‌ی مهاجرت رایگان یا با هزینه‌ی بسیار ارزان و غیرمنطقی است.

مهاجرت فرآیندی به نسبت گران‌قیمت است و بدیهی است که هرگونه روش مهاجرتی هزینه‌ی خاص خود را می‌طلبد. هرگاه با چنین وعده‌های دلفریبانه‌ای روبه‌رو شدید 100 درصد به کلاهبرداری آن مؤسسه ایمان بیاورید. به قول معروف پنیر مجانی فقط در تله‌موش پیدا می‌شود!

چگونه یک کارگزار رسمی و معتبر ویزا را انتخاب کنیم؟

از توصیه افراد قابل اعتماد یا کسانی که یک تجربه موفق در همکاری با یک شرکت مهاجرتی داشته‌اند استفاده کنید.

ارائه فاکتور رسمی و گارانتی بازگشت وجه بیانگر اعتبار و اصالت یک کارگزار رسمی ویزا است. در ادامه یک نمونه فاکتور رسمی و گارانتی بازگشت وجه صادر شده از سوی شرکت یو کی اس برای مشتریان را مشاهده می‌کنید:

فاکتور رسمی یا e-fatura، فاکتوری است که از سامانه‌ی اینترنتی اداره‌ی مالیات ترکیه صادر شده و بیانگر فعالیت قانونی و شفافیت مالی شرکت است.

فاکتور رسمی ویزا

نمونه گارانتی بازگشت وجه یو کی اس که در سربرگ رسمی شرکت تنظیم شده و تضمین می‌کند چنانچه به هر دلیل ویزای مورد نظر متقاضی صادر نشود، وجه پرداختی وی در همان روز اعلام نتیجه  به وی بازگردانده خواهد شد.

گارانتی بازگشت وجه ویزا

ما در یو کی اس بابت کلیه پرداختی مشتریان، فاکتور رسمی و گارانتی بازگشت وجه صادر می‌کنیم.

وجود آدرس، شماره تماس، موقعیت جغرافیایی دفتر، داشتن تابلو و سردر و… بیانگر اعتبار و قابل اعتماد بودن شرکت مذکور است. ما افتخار داریم در دفتر شرکت UKS Visa واقع در بلوار بارباروس در شهر زیبای استانبول میزبان متقاضیان دریافت انواع ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری باشیم.

شرکت یو کی اس ویزا

همچنین داشتن کارمندان و کارشناسان متعدد، بیانگر اعتبار شرکت است. با دارا بودن بیش از ۱۵ نفر پرسنل متخصص و کارشناسان فروش مجرب، همواره سعی در ارائه خدمات منحصربه‌فرد و ویژه به مشتریان خود بوده است.

کلاهبرداری شرکت های مهاجرتی

نکات پایانی

شما برای درخواست ویزا، می‌توانید به صورت شخصی و به‌تنهایی اقدام کنید. اما از آنجا که برخی وقت کافی نداشته و با فرآیندهای اخذ ویزا آشنا نیستند، توصیه می‌شود درخواست ویزای خود را به شرکت معتبر مهاجرتی مثل یو کی اس بسپارید. فراموش نکنید در صورتی که درخواست ویزای شما مورد قبول واقع نشود، یک امتیاز منفی برای شما در نظر گرفته شده و در دفعات بعدی از شانس کمتری برای دریافت ویزا برخوردار خواهید بود.

شما می‌توانید اطلاعات لازم جهت اخذ هرگونه ویزا را در وبسایت رسمی اداره مهاجرت هر کشور مشاهده کنید؛ اما چنانچه برای انجام این کار فرصت کافی نداشته یا با مراحل اخذ ویزا آشنا نیستید بهتر است پروسه اخذ ویزای خود را به یک شرکت معتبر و خوشنام در زمینه صدور ویزا بسپارید.

چنانچه قصد دارید فرآیند اخذ ویزای توریستی، ویزای شنگن، ویزای تحصیلی یا کاری خود را به یو کی اس ویزا بسپارید، می‌توانید جهت مشاوره رایگان و تخصصی، از راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

جهت مشاوره اخذ ویزا می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر اقدام کنید:

تماس تلفنی

اگه ترکیه هستی، سریع‌ترین راه مشاوره، تماس تلفنیه!

مشاوره حضوری

می‌تونید با رزرو وقت قبلی، تشریف بیارین دفترمون. هم فاله هم تماشا!

مشاوره واتساپ

از طریق واتساپ بهمون پیام بدین. همیشه آنلاینیم!